Hírek
2022. Április 30. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: MTI/Fotók: MTI/Illyés Tibor
Átadták a Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház új diagnosztikai épületét
Átadták a Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház és Rendelőintézet új diagnosztikai épületét pénteken.
A 770 millió forintos beruházás átadásán Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere arról beszélt, hogy a főváros és a központi régió egészségügyi fejlesztéseiért létrehozott Egészséges Budapest Program (EBP) 700 milliárd forintos keretéből már eddig is jelentős fejlesztések valósultak meg a kórházban 1,7 milliárd forint értékben.
Hozzátette: a most átadott épület és a benne helyet kapó nagyértékű képalkotó berendezések nagyban hozzájárulnak a betegségek jobb diagnosztizálásához, a magasabb színvonalú betegellátáshoz.
Kásler Miklós megemlítette azt is, hogy egy európai uniós programnak köszönhetően - az Országos Onkológiai Intézettel közösen - a kórházban elindulhattak a robotvezérelt sebészeti beavatkozások.
A magyarországi robotsebészet bevezetését jelentős orvostörténeti lépésnek nevezte a miniszter.
Dobosi Zsolt, a kórház főigazgatója elmondta, hogy az EBP-nek köszönhetően az elmúlt években évtizedek óta várt fejlesztések indulhattak el az intézményben.
2020-ban több betegellátó osztály újult meg, a központi műtőblokkban két új műtőt alakítottak ki, valamint megépült az új mentőbejáró és átépült a kórház főbejárata - sorolta.

A robotsebészet februári indulása óta a negyven robotasszisztált urológiai műtétet végeztek az intézményben - ismertette a főigazgató.
Németh Szilárd (Fidesz) országgyűlési képviselő megköszönte a kormánynak és az egészségügyi dolgozóknak a közös munkát, amelynek eredménye a mostani épületátadás.
Mint mondta, a kórházvezetés mindig is a jobb betegellátásra törekedett, és "ha van kormányzati akarat és van hozzá pénz, akkor minden fejlesztés megvalósítható".
Németh Szilárd szerint ezt a kormányzati akaratot tükrözi az EBP-re szánt 700 milliárd forint.
A politikus úgy fogalmazott, az egészségügy "lelkét" adó orvosok, szakdolgozók helyzetéről is "el kell kezdeni gondolkodni", amihez "nem biztos, hogy pénzre van szükség, hanem inkább újabb szervezési formák megvalósítására".

Földesi Gyula (Fidesz) országgyűlési képviselő arról beszélt, hogy az évente 40 ezer járó- és 660 ezer fekvőbeteget ellátó kórház új diagnosztikai tömbjének elkészülte "igazi csapatmunka", ami az intézmény jelenlegi és korábbi vezetésének együtt gondolkodását jelzi.
A képviselő úgy fogalmazott, a fejlesztéseknek tovább kell folytatódniuk, a tervek között szerepel egy műtéti diagnosztikai központ létrehozása.
Az Egészséges Budapest Program jó program, "amit a baloldal szeret magának kisajátítani", de ezt a forrást a magyar kormány adja - szögezte le a képviselő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.
