Hírek
2022. Április 06. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elítélték a korábbi élettársát üvegdarabokkal összevagdaló békéscsabai férfit
Jogerősen hat év börtönbüntetéssel sújtotta a Szegedi Ítélőtábla kedden azt a békéscsabai férfit, aki 2020. április 2-án éjszaka otthonában rátört korábbi élettársára, és üvegdarabokkal összevagdalta a nőt és új barátját
- tájékoztatta a bíróság az MTI-t. A bűncselekmény másik elkövetője még az elsőfokú eljárás során, az előkészítő ülésen beismerő vallomást tett, és lemondott a tárgyaláshoz való jogáról, így a törvényszék elkülönítette az ügyét.
A táblabíróság a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntettének kísérletében és más bűncselekményekben mondta ki bűnösnek.
A vádlott és élettársa kapcsolata 2019-ben szakadt meg, amit a korábban többször büntetett férfi nem tudott elfogadni. Többször megfenyegette a nőt, a bíróság kétszer távoltartást is elrendelt az erőszakos férfival szemben. A nőnek időközben új párkapcsolata lett, de ezt igyekezett titkolni a vádlott elől, mert tartott tőle.
A férfi 2020 tavaszán értesült az új kapcsolatról, és ezért elhatározta, bosszút áll a nőn és új barátján. Április 2-án éjfél után a vádlott és unokatestvére betört a nő békéscsabai otthonába, és rárontott a hálószobában pihenő párra. A két támadó ütni-verni és rugdosni kezdte a nő barátját, majd a segítségére siető asszonyt. A bántalmazás során betört a bejárati ajtó ablaka, a támadók az üvegdarabokat magukhoz véve a pár mindkét tagját fején, felsőtestén és karján is megvágták. A nő kiabálva kérte a támadókat, hagyják abba bántalmazásukat, amelynek az asszony korábbi kapcsolatából született két gyermeke is tanúja volt.
A támadók magukra hagyták a vérző sérülteket, majd távozás közben a kezük ügyébe kerülő téglákkal betörték a sértettek autóinak szélvédőjét.
A sérült nő segítséget tudott hívni, így viszonylag gyorsan szakszerű orvosi ellátást kaptak. A férfit ért vágások, amelyek közül az egyik a nyakát sebesítette meg, akár életveszélyesek is lehettek volna.
Döntésével a táblabíróság helybenhagyta az első fokon eljáró Gyulai Törvényszék ítéletének a vádlott büntetésére vonatkozó részét. Joó Attila tanácsvezető bíró az indoklás során kifejtette, az elsőfokú bíróság által kiszabott büntetés - különös tekintettel arra, hogy a vádlott a bűncselekményt korábbi felfüggesztett szabadságvesztés büntetés próbaideje, valamint újabb büntetőeljárás hatálya alatt követte el - arányos és törvényes.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.
