Hírek
2016. Február 13. 08:29, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Influenza – még több kórházban rendeltek el látogatási tilalmat
Az influenzás megbetegedések miatt további egészségügyi intézményekben rendeltek el látogatási tilalmat. Az ÁNTSZ legfrissebb adatai szerint Budapesten kívül már kilenc megye több kórházában van korlátozás.
A fővárosban a Bethesda gyermekkórház II. és III. gyermekosztályán, az Egyesített Szent István és Szent László Kórház-Rendelőintézet hematológiai és őssejt-transzplantációs osztályának valamennyi részlegén, valamint a Semmelweis Egyetem Transzplantációs és Sebészeti Klinikájának valamennyi osztályán és részlegén látogatási tilalom van. A Budapesti Szent Ferenc Kórházban az egész intézményre kiterjedő látogatási tilalmat rendeltek el.
Pest megyében a váci Jávorszky Ödön Kórházban a központi aneszteziológiai és intenzív terápiás osztályon, a szülészeti-nőgyógyászati, valamint az újszülött-, csecsemő- és gyermekosztályon van érvényben látogatási tilalom.
Fejér megyében péntektől a megye összes gyógyintézményében látogatási tilalom van érvényben.
A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház kórházcsoportjában szombattól a nyíregyházi Jósa András Oktatókórház szülészeti-nőgyógyászati osztályán, gyermekosztályán, pulmonológiai osztályán, aneszteziológiai és intenzív terápiás osztályán, míg a Fehérgyarmati Kórház és Gyógyfürdőben valamennyi osztályon és részlegen látogatási tilalom lép életbe.
Borsod-Abaúj-Zemplén megyében a miskolci Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórházban szerdán a koraszülött-újszülöttpatológiai osztály, szülészeti és nőgyógyászati osztályon léptettek életbe tilalmat.
Hajdú-Bihar megyében, Debrecenben a Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézetben a központi aneszteziológia és intenzív terápiás osztályon, a szülészeti- és nőgyógyászati osztályon, a fül-orr-gége, fej- és nyaksebészeti, az ápolási, valamint a mozgásszervi és rehabilitációs, továbbá az infektológiai osztályon jövő hétfőtől rendelték el a látogatási tilalmat.
Heves megyében Mátraházán, a Mátrai Gyógyintézet valamennyi osztályán és részlegén, míg az egri Markhot Ferenc Oktatókórház és Rendelőintézet csecsemő-, gyermekgyógyászati és neonatológiai osztályain, valamint a szülészet-nőgyógyászat, központi aneszteziológiai és intenzív betegellátó osztály tilos a látogatás.
Nógrád megyében, Balassagyarmaton a Dr. Kenessey Albert Kórház-Rendelőintézet gyermekosztályán, szülészeti-nőgyógyászati osztályán és újszülöttrészlegén, továbbá a salgótarjáni Szent Lázár Megyei Kórház intenzív, gyermekosztályán, valamint a szülészeti-nőgyógyászati osztály újszülöttrészlegén is tilos a látogatás.
Komárom-Esztergom megyében az Oroszlányi Szakorvosi és Ápolási Intézet krónikus fekvőbeteg ellátás teljes területén van érvényben látogatási tilalom.
Vas megyében a szombathelyi Markusovszky Egyetemi Oktatókórház csecsemő- és gyermekgyógyászati osztályán rendeltek el látogatási tilalmat.
Az Országos Epidemiológiai Központ szerdán közölte: az elmúlt héten 73 százalékkal több beteget regisztráltak az influenzafigyelő-szolgálatban részt vevő orvosok, mint az azt megelőző héten.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
