Hírek
2026. Május 13. 07:15, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Magyar Péter a Belügyminisztérium belső tereiről posztolt újabb videót
Magyar Péter miniszterelnök a Belügyminisztérium belső tereiről posztolt újabb videót kedden este a Facebook-oldalán, megjegyezve, hogy ez Pintér Sándor eltitkolt 100 milliárdos luxusminisztériuma.
Azt írta "annak a miniszternek az épületéről beszélünk, aki alatt tönkretették a kórházainkat, gyermekvédelmi intézményeinket és megalázták a tanárainkat. A kórházaink, valamint a szociális és gyermekvédelmi intézményeink tragikus állapotát mindenki ismeri, most nézzétek meg, hogy milyen körülmények között tengették napjaikat a róluk döntő politikusok."
A videóban elmondta, hogy a Mátyás templomnál álló épületet a Covid évei alatt, 2018 és 2022 között építették újjá a Hauszmann-terv alapján. Az egykori királyi pénzügyminisztérium épülete a világháborúban bombatalálatot kapott, és ilyen "szegényes módon" építették újjá, de semmi köze az eredetihez - mutatott rá.
Emlékeztetett, hogy a Belügyminisztérium csodálatos épületét, amely a pesti oldalon, a Gresham-palota mellett állt, arab befektetőknek adták el mintegy 50 milliárd forintért, ugyanannyiért körülbelül, mint amennyiért a Maxi-Dubajt akarták megvalósítani. Ekkor költöztették a Várba a belügyminisztert - tette hozzá.
Ez a beruházás nettó 70 milliárd forint volt - közölte, majd megmutatta egyebek mellett a belső udvart, a Kossuth Lajos tárgyalót, a könyvtártermet, az intarziákat eltakaró sajtófalat, a dísztermet. "Ceausescu-feelingnek" nevezve az épületbejárást kiemelte, ezeket rejtették el a magyarok elől, s egyetlen kép sem szivárgott ki, pedig évek óta itt vannak ezek az épületek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
