Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2021. Szeptember 24. 09:26, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Meghalt hat beteg, 531 új fertőzöttet találtak Magyarországon

Meghalt hat beteg, 531 új fertőzöttet találtak Magyarországon

Hat beteg meghalt és újabb 531 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu pénteken,

kiemelve: eddig 5 873 523 embert oltottak be Magyarországon, közülük 5 615 273-an a második, 691 ezren pedig már a harmadik adag vakcinát is megkapták.

A kormányzati portálon azt írták: 820 078-ra nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytak száma 30 151-re, a gyógyultaké 781 794-re emelkedett.

Az aktív fertőzöttek száma 8133. Kórházban 438 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 54-en vannak lélegeztetőgépen.

Hatósági házi karanténban 5839-en vannak, a mintavételek száma 6 858 523.

Kiemelték, hogy a beoltottak kevesebb mint egy százaléka betegszik meg, és a betegség lefolyása az oltottaknál általában jóval enyhébb.

A magyar lakosság többsége regisztrált védőoltásra - és már be is oltották -, aki még nem, az továbbra is megteheti a www.vakcinainfo.gov.hu honlapon. A regisztráció után a háziorvosnál és az interneten is lehetőség van időpontot foglalni az oltásra - tájékoztattak.

Kiemelték, hogy ezen a héten visszatérnek az oltóorvosok az iskolába, hogy beadják a második vakcinákat a tanév elején beoltott diákoknak. Emellett ez a még beoltatlan 12 év feletti diákok számára is újabb lehetőség az oltás felvételére.

Közölték azt is, hogy az átoltottság további növelése és a koronavírus-fertőzés súlyos lefolyásának megelőzése érdekében az internetes időpontfoglalóban a határidőn túli, valamilyen oknál fogva elmaradt második oltásokra is lehet már időpontot foglalni.



"Tehát így az is könnyen be tudja pótolni a második oltását, akinek már korábban fel kellett volna vennie azt, de elmulasztotta" - írták, hozzátéve: nekik az időpontfoglaló ugyanazt a vakcinát fogja felajánlani, amelyiket először kapták.

Mint írták, a parlament kedden tárgyalt a koronavírus-járvány miatt elrendelt veszélyhelyzet 2022. január 1-jéig történő meghosszabbításáról, amire azért van szükség, mert a járvány továbbra is jelen van, a delta vírusmutáns hazánkban is terjed, a sikeres védekezés érdekében a gyors cselekvőképességet továbbra is fenn kell tartani.

Az oldal térképe szerint eddig Budapesten (147 779) és Pest megyében (113 955) regisztrálták a legtöbb fertőzöttet. Ezt követi Borsod-Abaúj-Zemplén (47 385), Győr-Moson-Sopron (44 953) és Hajdú-Bihar megye (43 078). A fertőzésben legkevésbé érintett megye továbbra is Tolna, 17 909 fertőzöttel.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld

Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik

A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.

2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld

Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot

A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.

2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld

Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére

2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld

Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán

Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.