Hírek
2015. Július 06. 07:11, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Százezer gyermek üdülhet az Erzsébet-táborokban az idén
Az Erzsébet-program indulása óta már 600 ezer ember - több mint fele gyermek - tudott kedvezményesen nyaralni, táborozni, az idén pedig százezer gyermek üdülhet az Erzsébet-táborokban a programnak köszönhetően.
Mondta Dunai Mónika, a Fidesz-frakció szóvivője a fonyódligeti Erzsébet-táborban tartott sajtótájékoztatóján vasárnap.
A Balaton partján megtartott tájékoztató idején a tábort éppen mintegy ezer gyermek vette birtokba, egy részük a határon túlról érkezett.
A kormánypárti politikus szerint az Erzsébet-program Magyarország és Európa egyik kiemelkedő szociális programja, amelyben hátrányos helyzetű gyermekeknek, nyugdíjasoknak, fogyatékkal élőknek és nagycsaládosoknak biztosítanak lehetőséget kedvezményes üdülésre. A programot az Erzsébet-utalvány által kitermelt eredményből finanszírozzák. Három évvel ezelőtt még 50 ezer, 2013-ban közel 80 ezer, 2014-ben több mint 80 ezer, az idén pedig már mintegy 100 ezer gyerek fogja igénybe venni az Erzsébet-táborok és az Erzsébet-program által nyújtott lehetőségeket.
Idén először külhoni magyar családokra, közülük is a kárpátaljaiakra fókuszál a program, ezúttal 3 ezer magyar kárpátaljai gyermek lesz a táborozók között. Rajtuk kívül további 1200-an érkeznek a Felvidékről, Erdélyből, Horvátországból, a Vajdaságból és Szlovéniából.
A nyári szezonban tíz turnusban, Fonyódligeten, Balatonberényben és Zánkán fogadják a táborozókat, de már Székelyföldön is működik egy Erzsébet-tábor. Ezekben színes programkínálat - többek között koncertek, színházi előadások, túrázások, fürdőzések, táncházak - várják a résztvevőket.
Dunai Mónika beszámolt arról, hogy a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány az Erzsébet-utalványokból befolyó összegekből évről évre többet tud fordítani az Erzsébet-programra. Ebben az évben mintegy 3 milliárd forintot, amelyet az Országgyűlés idén először költségvetési forrásból megdupláz.
A szóvivő hangsúlyozta, ezeknek a táboroknak mindenki nyertese, kivéve a külföldi multinacionális cégek, akik az Erzsébet-utalványok előtt saját étkezési utalványokat forgalmaztak. Az ezekből befolyó extraprofit ma már nem az ő zsebükbe vándorol, hanem a rászorulókat segíti - mutatott rá.
"A mai napig sajnos azt tapasztaljuk, hogy ezek a multik az Európai Unióval karöltve támadják az Erzsébet-programot" - jegyezte meg a szóvivő. Emlékeztetett arra, hogy a brüsszeli bizottság kötelezettségszegési eljárást indított Magyarország ellen a SZÉP Kártya és az Erzsébet-utalvány szabályozása miatt. (Azt sérelmezi, hogy ha egy munkáltató szeretne juttatást nyújtani a dolgozóinak, azt csak Szép Kártyával, illetve Erzsébet-utalvánnyal teheti meg, míg korábban többféle utalvány között is válogathatott.)
"A Fidesz-frakció és a kormány egyértelműen kiáll az Erzsébet-program, és a Szép Kártya mellett" - szögezte le Dunai Mónika.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.
